کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس

نان

نان

پاسخ به سوالات شما عزیزان

مغز خمیری نان راهم بخوریم؟

اغلب همه فکر میکنیم که مغز نان های حجیم مانند  انواع باگت، همبرگر و انواعی ازنان های لقمه ای فاقد ارزش تغذیه ای هستند و این قسمت نان خام است و ان را جدا مینماینند .

در صورتی که بسیاری از متخصصان اعلام داشته اند که مغزی ترین بخش نان همین بخش است .اغلب خانواده ها به دلیل اینکه بیشتر از نان های مسطح و کمتر ازنان های حجیم مصرف میکنند بر این باورند که نان باید برشته و ترد باشد و اگر حاوی خمیر باشد از روی عادت آن خمیر را جدا می کنند. مغز این نان ها گرچه برشتگی سطح نان را ندارد، اما به دلیل انکه در فرایند های حرارتی به خوبی پخته میشوند و برخی ریز مغز هایش دستخوش تغییراتی قرار گرفته ، ارزش تغذیه شان بیشتر شده است .

هر نانی نان جو نیست

نان‌های حجیم ونرم، اماسیاه رنگی که با نام نان جو به فروش میرسد واقعا حاوی ارد جو است یا این نان ها را با عصاره مالت و مواد رنگی سیاه میکنند؟

نان های جو به چند دسته تقسیم می شوند که هر کدام درصدهای مختلف از ارد جو را دارا هستند،این نان ها می توانند با 20 تا 100 درصد ارد جو تهیه میشوند.البته باید توجه داشته باشید که بیشتر نان‌های موجوددر بازار با 20 درصد ارد جو و 80 درصد انواع دیگر ارد گندم تهیه میشود .نان‌های جو اغلب با عصاره مالت قهوه ای روشن و با رنگ روگن، سیاه یا قهوه ای بسیار تیره شده که مشخصا این رنگ سیاه یا بسیار قهوه ای نشان دهنده میزان سبوس یا استفاده از ارد گندم نیست

این روزها نان‌های متنوعی به بازار عرضه میشوند که توصیه میکنیم ان هارا بشناسید چون هم می توانید نان هایی با ارزش تغذیه ایی مناسب تر را پیدا کنید هم سطح سلامت غذایی خانواده را بالا ببرید.

 

موفق و پیروز باشید

رژیم صحیح برای شما -کلیک کنید

درباره ی فرخ ابراهیمی نژاد هستم

یک عضو کوچک تیم شهرزاد رژیم امیدوارم بتونم به سلامت جامعه کمک کنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *